Hľadanie
E-mail info@espressoprofi.sk  Telefon +420 723 375 670
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Prečo by ste mali piť čerstvo praženú kávu

  Prečo by ste mali piť čerstvo praženú kávu

  Káva je pre mnoho ľudí nevyhnutnou súčasťou ich každodenného rituálu. Je to nielen zdroj kofeínu, ale aj pre mnoho významných ľudí, ako si užiť chvíle pokoja a relaxácie. Avšak, akú kávu pijete, môže mať výrazný vplyv na chuť aj účinky. Jedným zo spôsobov, ako zaistiť najlepší kávový zážitok, je piť čerstvo pražskú kávu.

  Čo je čerstvo pražená káva?

  Čerstvo pražená káva znamená, že kávové zrno bolo nedávno pražené – ideálne v posledných týždňoch. Tento proces najlepšie zrná z ich zelenej farby a vytvára charakteristickú hnedú farbu a vôňu. Keď sú kávové zrná pražené, dochádza k zmene ich zloženia. Vnútorná štruktúra zrna sa mení a zrná sa rozdeľujú na rôzne aromatické látky, kyseliny a cukry.

  Prečo by ste mali piť čerstvo praženú kávu?

  Chuť: Čerstvo pražená káva má oveľa výraznejšiu a bohatšiu chuť ako káva, ktorá bola pražená pred dlhším časom. Kávové zrná, ktoré sú dlho skladované, postupne strácajúce chuť a arómu. Preto je ideálne vypiť kávu čo najskôr po pražení.

  Účinky: Čerstvo pražská káva môže mať tiež pozitívny vplyv na účinky kofeínu. Čím je káva čerstvejšia, tým vyšší je obsah antioxidantov a polyfenolov, ktoré môžu pomôcť chrániť telo pred škodlivými voľnými radikálmi.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★