Hľadanie
E-mail info@espressoprofi.sk  Telefon +420 723 375 670
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť

  Lavazza

  Lavazza je jednou z najuznávanejších a najtradičnejších značiek talianskej kávy s bohatou históriou, ktorá sa začala písať na konci 19. storočia. Nasleduje popis značky Lavazza vrátane krátkej histórie:

  História Značky Lavazza:
  Značka Lavazza bola založená v roku 1895 v Turíne, Taliansku, Luigi Lavazzou. V tom čase bola spoločnosť zameraná na predaj kávy a čaju do miestnych kaviarní a reštaurácií. Luigi Lavazza začal miešať rôzne druhy kávy, vytvárajúce tak jedinečné a chutné zmesi, ktoré sa stali obľúbené v celej oblasti.

  Počas niekoľkých generácií sa Lavazza stala jednou z popredných talianskych kávovarov s globálnym dosahom. Firma si udržuje rodinný charakter a dodržiava tradíciu, pričom sa neustále snaží inovovať a reagovať na zmeny vkusu a preferencie spotrebiteľov.

  Kávovary Lavazza:
  Kvalita Kávy: Lavazza sa pýši vysokou kvalitou svojich kávových zŕn. Pravidelne vyberá najlepšie druhy z celého sveta a starostlivo zmiešava svoje kávy, aby dosiahla jedinečnú chuť a arómu.

  Rozmanité Zmesi: Lavazza ponúka rozmanité zmesi kávy, aby uspokojila rôzne preferencie a nálady spotrebiteľov. Patria sem ako silné a intenzívne zmesi pre milovníkov espresso, tak aj jemnejšie a ovocnejšie zmesi pre tých, ktorí uprednostňujú ľahšiu kávu.

  Talianska Kávová Kultúra: Lavazza je hlboko zakotvená v talianskej kávovej kultúre. Jej káva je symbolom spoločenských stretnutí, chvíľou odpočinku a kulinárskeho potešenia, čo prináša do každodenného života štipku talianskeho zážitku.

  Inovácia a Udržateľnosť: Lavazza sa aktívne zapája do inovácií, najmä v oblasti udržateľnosti. Firma podporuje programy fair trade, etický obchod a iniciatívy na zníženie dopadu kávovej produkcie na životné prostredie.

  Globálna Prítomnosť: Lavazza je dnes globálnou značkou, dostupnou vo viac ako 140 krajinách. Jej káva je obľúbená nielen v Taliansku, ale aj po celom svete.

  Celkovo možno povedať, že Lavazza nie je iba značkou kávy, ale aj symbolom talianskej kávovej tradície, spojením výnimočnej kvality, chutí a vášne pre kávu.

  Triediť podľa
  Náhľad Na stránku
  Obrázok z Káva Lavazza Qualitá Rossa zrnková 1000g

  Káva Lavazza Qualitá Rossa zrnková 1000g

  7025
  Pražená zrnková káva talianskeho pôvodu. Táto káva má príjemnú smotanovú chuť a vyznačuje sa svojou aromatickou vôňou. Obsahuje dva druhy kávy: 40% Robusta, 60% Arabica. Africká Robusta zaručuje tejto káve čokoládovú chuť a Arabica chuť sladkú. Lavazza Qualitá Rosa je vhodná na prípravu takmer všetkých druhov kávy, cappuccina, latte, espressa, macchiata atd. Jedná sa o najpredávanejší druh kávy Lavazza.
  1000 g
  15,44 €
  Skladom
  Obrázok z Káva Lavazza Super Crema zrnková 1000g

  Káva Lavazza Super Crema zrnková 1000g

  7024
  Pražená zrnková káva Talianskeho pôvodu vynikajúcej kvality. Vyznačuje sa jemnou krémovou smotanovou chuťou. Obsahuje vyššie percento kofeínu a je vhodná pre všetky druhy použitia - espresso a iné nápoje z kávy. Plná zrná obsahujú zmes z 60% juhoafrických arabík a 40% vysoko kvalitné indonézskej robusty.
  1000 g
  17,96 €
  Skladom
  Obrázok z Káva Lavazza Top Class zrnková 1000g

  Káva Lavazza Top Class zrnková 1000g

  7030
  Tento druh kávy je zložený z kvalitného výberu zmesí zŕn - 50% Arabiky a 50% Robusty. Jej krémovo korenistá chuť dopĺňa výraznú arómu a vytvára veľmi hutnú penu. Káva bez horkosti s typickou pretrvávajúcou príchuťou. Lavazza Top Class má vyšší obsah kofeínu a hodí sa teda pre rannú či dopoludňajšie kávu - espresso, veľmi dobrá pre cappuccino alebo Latté Macchiato.
  1000 g
  17,96 €
  Skladom
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★