Hľadanie
E-mail info@espressoprofi.sk  Telefon +420 723 375 670
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Rss

  Blog

  Prečo by ste mali piť čerstvo praženú kávu
  Komentáre ( d) Prečo by ste mali piť čerstvo praženú kávu
  Káva je pre mnoho ľudí nevyhnutnou súčasťou ich každodenného rituálu. Je to nielen zdroj kofeínu, ale aj pre mnoho významných ľudí, ako si užiť chvíle pokoja a relaxácie. Avšak, akú kávu pijete, môže mať výrazný vplyv na chuť aj účinky. Jedným zo spôsobov, ako zaistiť najlepší kávový zážitok, je piť čerstvo pražskú kávu.
  Akým spôsobom a ako často čistiť profesionálny pákový kávovar
  Komentáre ( d) Akým spôsobom a ako často čistiť profesionálny pákový kávovar
  Profesionálny pákový kávovar je oproti bežným prístrojom do domácnosti pomerne zložitý a jeho servis by mal vykonávať radšej iba servisný technik. Vy sami ale môžete vykonávať množstvo vecí, ktoré sú dôležité pre správnu funkčnosť prístroja.
  Kedy je ideálny čas na kávu
  Komentáre ( d) Kedy je ideálny čas na kávu
  Káva je pre mnohých z nás súčasťou dňa. Milujeme jej chuť aj vôňu a evokuje v nás chvíle pohody a odpočinku. Spája nás s rodinou, priateľmi i obchodnými partnermi a dokáže nás prepojiť aj s úplne neznámymi ľuďmi. Kedy je ten najlepší čas na kávu?
  Komentáre ( d) Ako pravidelná starostlivosť o kávovar zlepší chuť kávy
  Vyčistený kávovar vám dopraje väčšie potešenie zo šálky kávy. Zatočte s usadeninami vodného kameňa, baktériami aj plesňou v pákovom aj automatickom kávovare. Iba pravidelným a dôkladným vyčistením je možné dosiahnuť hygienický stav kávovaru.
  Káva a obsah kofeínu. Čím je dané množstvo kofeínu v káve?
  Komentáre ( d) Káva a obsah kofeínu. Čím je dané množstvo kofeínu v káve?
  Káva a kofeín sú často diskutovanou témou. Či už účinky kofeínu kvitujete s povďakom, alebo by ste sa im napríklad kvôli nespavosti radšej vyhli, pozrite sa s nami na to, aké hlavné faktory určujú obsah kofeínu v káve.
  Pijete kávu bez mlieka? Základom úspechu je poctivé espresso
  Komentáre ( d) Pijete kávu bez mlieka? Základom úspechu je poctivé espresso
  Pokiaľ v kaviarni pri pohľade do nápojového lístka tápete v názvoch kávy, priblížime vám v tomto článku rozdiely v typoch čiernej kávy, ktorej základom je kvalitné espresso.
  Milujete kávu s našľahaným mliekom?
  Komentáre ( d) Milujete kávu s našľahaným mliekom?
  Pokiaľ milujete kávu s našľahaným mliekom do hodvábnej peny, asi si radi vychutnáte cappuccino, espresso macchiato, latté macchiato, café latté alebo flatwhite. Pozrime sa na to, v čom sa tieto nápoje líšia a na akú kávu v šálke sa môžete tešiť.
  Ako správne pripraviť espresso
  Komentáre ( d) Ako správne pripraviť espresso
  Kvalitné espresso charakterizuje karamelová farba, jemná pena, vyvážená chuť a plná vôňa. Talianske espresso je najobľúbenejší nápoj na svete. Pripravte si ho doma rovnako ako profesionálny barista. Caffè espresso má predpísaný spôsob prípravy.
  Komentáre ( d) Prečo nie je espresso ako espresso?
  Dať si ráno šálku kávy, to je najlepší možný štart dňa. Ozajstní milovníci tohto nápoja však vie, že cesta k dobrému espresse začína v obchode, respektíve v pražiarni. Prečítajte si, prečo nekupovať kávu v supermarkete a prečo sa nebáť zatracované Robusty.
  Komentáre ( d) Čistenie kávovaru by ste nemali podceňovať

  Viete, prečo nepodceňovať čistenie kávovaru a ako na to?

  Doby, kedy Čechom stačil po ránu turek preliaty vriacou vodou, už sú pomaly preč. Dnes (vraj aj vďaka koronavírusy) oveľa viac lipnú na kvalite a domov si obstarávajú automatické a pákové kávovary, Džezva, moka kanvičky a v neposlednom rade a...

  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★