Hľadanie
E-mail info@espressoprofi.sk  Telefon +420 723 375 670
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Akým spôsobom a ako často čistiť profesionálny pákový kávovar

  Akým spôsobom a ako často čistiť profesionálny pákový kávovar

  Profesionálny pákový kávovar je oproti bežným prístrojom do domácnosti pomerne zložitý a jeho servis by mal vykonávať radšej iba servisný technik. Vy sami ale môžete vykonávať množstvo vecí, ktoré sú dôležité pre správnu funkčnosť prístroja.

  Spätný preplach - backflush

  Čistenie so slepou miskou by sa malo vo vyťaženej prevádzke vykonávať najlepšie každý deň, v menej vyťaženej aspoň každý deň. Pretože káva necháva na povrchu stopy oleja a iba voda ich nevyčistí, pri čistení vždy použite chémiu na čistenie hláv. Slepú misku dajte s detergentom do kávovaru a spustite čerpadlo.

  Postup čistenia jednotlivých hláv

  Do slepej misky dajte kávovú lyžičku prípravku, zatvorte páku do hlavy kávovaru a potom pustite 5x za sebou vždy na 10 sekúnd prípravu kávy. Po 10 sekundách ju vždy vypnite a zapnite, aby ste počuli odfuk tlaku. Chémia vyčistí sitko v hlave, cesty do odpadu aj elektroventil, ktorý sa často bez čistenia zalepí olejom a predčasne odíde. Potom vymyte slepú misku a opakujte rovnaký postup iba vodou, ktorú necháte z hlavy vytekať 10 sekúnd. Všetko opakujete postupne na každej hlave stroja.

  Ako čistiť páky, sprchu a rozvodný disk

  Rovnakým chemickým prípravkom vyčistite aj páky. Do horúcej vody nasypte pár lyžičiek chémie a namočte ich na 20 minút aj s miskami. Namáčajte však len kov bez plastovej alebo drevenej rukoväte. V hlave kávovaru býva nerezová sprcha a pod ňou mosadzný disk. Aj keď ich vyčistíte pravidelným backflushom, 1x týždenne odskrutkujte sprchu, všetko namočte do chémie a následne časti vydrhnite pomocou hubky.

  Pravidelná údržba zvyšných častí

  Pravidelne čistite odpadovú nádržku na kávovare vrátane odpadovej hadice. Na konci pracovnej doby namočte trysku na paru do hrnčeka s horúcou vodou, aby sa napálené zvyšky mlieka odmočili. V ideálnom prípade je vhodné po každom použití trysku prepláchnuť, aby bola vždy čistá. Mlynček na kávu 1x14 dní rozskrutkujte a vyčistite kefkou. Podľa tvrdosti kávových zŕn nechajte aspoň 1x rok nabrúsiť kamene.

  Ročná údržba a garančný servis

  Minimálne 1x za rok doprajte kávovaru garančný servis, čo zaistí, aby bezchybne fungoval nielen ďalší rok, ale aj dlhú dobu. V rámci servisu sa mení opotrebované tesnenie a niektoré ventily. Po kontrole celkového stavu kávovaru vás upozorníme na možné potencionálne problémy, navrhneme vhodné riešenia a zaistíme nápravu.

  V prípade, že máte s kávovarom akýkoľvek problém, neváhajte kontaktovať náš servis, radi vám pomôžeme. Sme Vám k dispozícii pre prípadné konzultácie, servis kávovaru môžete objednať aj pohodlne online na našich webových stránkach.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★